Розуміння як подія – Культурний Проект
Відбулась: 9.11 о 19:00

Розуміння як подія

Філософія
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Основна модель «події тексту». Знак і текст. Автор-Текст-Читач. Тлумачення та творення. Розуміння та виконання смислу. Обмеженість\необмеженість смислу. Смисло-наповненість і безсмисловість. Логіка  смислу. Сліди смислу. Сфери буття смислу. Смисл як спільність і спільнота. Смислова концепція соціальності. Приналежність до смислу. Володіння смислами. Влада і смисл.

Розрізнення читання та інтерпретування. Читання та творення текстів. Динаміка текстів у культурі.

Межі інтерпретації. Етичні настанови інтерпретатора. «Герменевтичне виховання свідомості»

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті