Перша систематизація знання – Культурний Проект
Відбулась: 17.12 о 11:00

Перша систематизація знання

Філософія
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Систематизація знання у Аристотеля: вчення про буття та проблема субстанції. Фізика Аристотеля.

Реальне та ідеальне. Загальне та одиничне. Ціле та частина.

Безперервність і дискретність. Рух і причини. Типи причин. Можливість та дійсність. Кількість і якість. Поняття закону.

Душа та її функції. Практичні науки: етика і політика.

Інтерактивний семінар:

Як мислити буття? Реальне та ідеальне. Читання та інтерпретування «Метафізики» Аристотеля.

Рекомендоване читання:

  • Аристотель. Метафизика. Книга 1. Книга 2 (Глава 1)//Аристотель. Сочинения в 4 т. Том 1. – М: Мысль, 1976. – с.65-92.;  Кн.1 Глава 9, Кн.2 Гл.1-3.//Аристотель. Сочинения в 4 т. Том 1. – М: Мысль, 1976. – с.86-99.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті