Відбулась: 2.12 о 11:00

Конструктивізм. Матеріал, об'єм, конструкція

Мистецтво
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

В архітектурно-стильовому дискурсі зараз нерідко можна почути таку думку, що Баухаус – місце, де народився дизайн. Головна думка, яка об’єднувала вчителів та учнів Баухаус – будівля повинна бути не тільки гарною, але і функціональною, а також мати мінімум прикрас. Засновники нового архітектурного руху ставили собі за мету задовольнити масові потреби населення, а промислові товари зробити привабливими, недорогими та максимально зручними. "Я прагну вигнати з декоративного мистецтва все, що його принижує, робить безглуздим; і замість старої символіки, що втратила будь-яку ефективність, я хочу ствердити нову і настільки ж нетлінну красу", — писав модерніст та один із засновників Баухаусу Анрі ван де Вельде.
На межі мистецтва і дизайну працював і московський ВХУТЕМАС, заснований 1920 року. Вуз на той час був менше знаний у світі, ніж Баухаус, але близький останньому за духом, масштабами й ідеологією функціональності. 

Дійові особи: Вальтер Гропіус, Ласло Моголі-Надь, Міс Ван дер Рое, Васілій Кандинський, Іоханнес Іттен, Олександр Родченко, Ель Лісіцкий, Володимир Татлін.

 

Лекція читається російською мовою. 

Лектор

Олена Боримська

Мистецтвознавець, викладач курсів з “Мистецтва ХХ ст.”, “Музеєзнавства”, “Мистецтва Cтародавнього світу” в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, куратор виставкових проектів «Реалізми ХХ ст.”, “Сімейна художня традиція”, “Мистецтво “Срібної доби”, “Ангел і демон” (колекція творів М.О.Врубеля) в Київському музеї російського мистецтва, куратор соціально-культурного проекту “Арт-Міст”, завідувач науковим відділом експозиційно-виставкової роботи Київського музею російського мистецтва.   “Лише збагнувши сутність інновацій художньої практики авангарду, можна зрозуміти мистецтво сьогодення.”

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка