Художники “Паризької школи” – Культурний Проект
Відбулась: 22.11 о 19:00

Художники “Паризької школи”

Мистецтво
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

"Те, що я шукаю, не є ні реальністю, ані ірреальністю: це щось незнане, містерія людської підсвідомості".

Амадео Модільяні

Терміном "Паризька школа" визначають групу художників іноземного походження, що приїхали на початку ХХ століття в столицю Франції в пошуках ліпших умов для розвитку свого таланту і рідкісної свободи самовираження. Сам термін "Паризька школа" окреслив у 1925 році критик Андре Варно. За ним стоїть терпкий паризький коктейль із найрізноманітніших стилістичних напрямків – від постімпресіонізму до сюрреалізму. Ніколи ще раніше історія не знала такого художнього інтернаціоналу. Чуттєвість фарби і уяви переважатимуть над інтелектуалізмом у творчості художників Паризької школи. Хоча всі художники потрапили в середовище, де традиційні уявлення про об'єктивність живопису були рішуче поставлені під сумнів, усі вони цінили правдивість зображення.

"Марк Шагал уже привез в Париж свой волшебный  Витебск", а по бульварам разгуливало в качестве неизвестного молодого человека, еще не взошедшее светило – Чарли Чаплин. "Великий немой" (как тогда называли кино) еще красноречиво безмолвствовал (…) А вокруг бушевал недавно победивший кубизм, оставшийся чуждым Модильяни".

Анна Ахматова

Лекція читається російською мовою.

Лектор

Наталія Романова

Старший викладач Національного університету театру, кіно і телебачення  ім. І.К. Карпенко-Карого та викладач Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Працювала тривалий час у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Публікується в часописах «Галерея», «Народний депутат», «Антиквар», окремі публікації є в інших періодичних виданнях і збірках матеріалів наукових конференцій. Закінчила мистецтвознавчий факультет Київського державного художнього інституту.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті