Happy Birthday, МОНТЕВЕРДІ! – Культурний Проект
Відбулась: 8.05 о 17:00

Happy Birthday, МОНТЕВЕРДІ!

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Лекція приурочена до 450-річчя від дня народження одного з найвеличніших музичних геніїв людства – Клаудіо Монтеверді. Монтеверді набув популярності ще за життя, очоливши спочатку капелу відомого мантуанського роду герцогів Гонзага, а згодом – блискучу музичну капелу венеційського Сан-Марко. Працюючи у всіх відомих на той час жанрах церковної та світської музики, саме Монтеверді дозволив народитися новій музичній мові – мові барокового мистецтва, – котра одразу проявила свою універсальність, швидко розповсюджуючись європейськими місцинами.

ХХ століття наново відкрило Монтеверді, відчувши надзвичайну емоційну виразність, інтелектуальну глибину та метафізичну природу його мистецтва. Відомі постановки його опер, здійснені Ніколаусом Арнонкуром та П’єром Паннелем, захопили світ, створивши прецедент до вивчення барокової опери загалом.

Цьогоріч цілий світ в різний спосіб святкує День народження митця. Музиканти різних напрямків – від представників HIP (історично-поінформованого виконавства) до джазу – вже випускають записи, котрі унаочнюють сучасність музичних ідей, запропонованих Монтеверді. У червні на сцені венеційського «La Fenice» відбудеться концертне виконання трьох оперних шедеврів митця за участі найкращих музикантів світу, котре згодом буде повторене на Зальцбургзькому музичному фестивалі та найбільш престижних оперних майданчиках світу. На разі, в Україні не заплановано жодної масштабної акції, котра би долучилася до світового культурного мейнстріму та надала можливості укарїнським шанувальникам музичної культури познайомитися та поглибити знання про музичний світ монтевердієвського спадку.

Лекція читається російською мовою.

Лектор

Анна Гадецька

Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі теорії та історії культури цієї ж академії. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Бальні танці як явище культури Романтизму в творчій біографії М. І. Глінки».   Працювала журналістом та автором програм класичної музики на Першому національному телеканалі. Нині – старший викладач кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.   Автор та ведуча багатьох мистецьких проектів, присвячених старовинній музиці. 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті