Відбулась: 25.01 о 19:00

Хто такі гуманісти і що відроджувалося в добу Ренесансу?

Філософія
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Антропоцентризм і гуманізм Відродження (Петрарка, Лоренцо Валла). Ренесансний неоплатонізм (Ніколаус фон Куза, Марсіліо Фічіно, Піко делла Мірандола). Скептицизм (Монтень).

В чому смисл повернення до Античності? Ці питання лежать в основі нового погляду на світ і людину, коли на зміну теоцентричній моделі приходить антропоцентрична. Відбувається поворот від універсальних проблем світу до внутрішнього світу людини, провадиться реабілітація людської насолоди й апологія природної етики. Проблема гріхопадіння переосмислюється як проблема людської гідності. Формується гуманістичний ідеал героїчної та величної людини як найвищого творіння Бога.

Інтерактивний семінар:

Піднесення людини та мудрість скептицизму. Чому мислителі Відродження звертаються до природи людини? Чи існували межі такого самозвеличення Людини?

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті