«У Лукоморья дуб...» або Оперна Європа по-слов’янські. «Руслан і Людмила» Михайла Глінки – Культурний Проект
Відбулась: 8.10 о 14:00

«У Лукоморья дуб...» або Оперна Європа по-слов’янські. «Руслан і Людмила» Михайла Глінки

Музика
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Про Михайла Глінку давно і назавжди всім відомо, що він є великим і першим серед російських музичних класиків, подібно до Пушкіна в літературі являючи собою «наше все», адже саме з нього бере свої витоки ціла національна музична історія, як із желудя, врешті-решт, виростає дуб (так-так, саме подібне флоральне порівняння закріпилося за Глінкою), оскільки Михайло Іванович засновник і винахідник всіх форм національного, зокрема і специфічного оперного формату.

Відкидаючи іронію щодо сталих хрестоматійних визначень, варто відзначити, що саме завдяки Глінці слов’янська опера вступила до великої міжнародної оперної спільноти, отримавши право звучати на найкращих оперних сценах світу. Але що ж зробив Михайло Іванович, щоб одвічне «своє» стало цікавим сформованому «іншому», було вірно почутим та адекватно відрефлексованим? Написав два шедеври – «Життя за царя» (1836) та «Руслан і Людмила» (1842). Останній – привід, щоб поговорити про витоки музичної євроінтеграції та блискавичну легкість і елегантний смак у вирішенні вкрай складних та здавалось б невирішуваних проблем.

Лектор

Анна Гадецька

Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі теорії та історії культури цієї ж академії. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Бальні танці як явище культури Романтизму в творчій біографії М. І. Глінки».   Працювала журналістом та автором програм класичної музики на Першому національному телеканалі. Нині – старший викладач кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.   Автор та ведуча багатьох мистецьких проектів, присвячених старовинній музиці. 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті