«Дуб і жолуді»: Глінка, great five, Чайковський – Культурний Проект
Відбулась: 8.11 о 19:00

«Дуб і жолуді»: Глінка, great five, Чайковський

Музика
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Він був першим, тому будь-яка історія російської музичної культури ХІХ століття не обійдеться без згадки про нього, нарівно як без неї не обходиться жодна розмова про історію цілої європейської музичої культури тієї ж доби. Ще за життя Глінці визначили долю першопрохідця-патріарха, чим суттєво вплинули на сприйняття та розуміння творчості: ставши першим, Глінка мав лишатися орієнтиром для наступних поколінь композиторів.

У другій половині ХІХ століття це покоління, зокрема, згуртувалось у неформальне об’єднання із дивною на сьогодні назвою «Могучая кучка». Їх було п`ятеро і вони (в минулому музиканти-аматори) створили професійний back-ground російського музичного світу другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Але там само і в той же час був і Чайковський, котрий мав інші погляди на музичну ідеологію сучасності, хоча так само обожнював Глінку, врешті-решт промовивши закарбовану в історії фразу про «дуб і жолуді», тобто Глінку і його музичних нащадків. Потужний піар, вибухова творча енергія, а згодом загальноєвропейський успіх зробили з great five'вівців та Чайковського легенд. Радянські часи відшліфували певні міфологеми до блиску. А що ж було насправді? Як слухати, що думати і чому захоплюватися цим дивовижним сузір’ям слов’янських романтиків?

Лектор

Анна Гадецька

Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі теорії та історії культури цієї ж академії. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Бальні танці як явище культури Романтизму в творчій біографії М. І. Глінки».   Працювала журналістом та автором програм класичної музики на Першому національному телеканалі. Нині – старший викладач кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.   Автор та ведуча багатьох мистецьких проектів, присвячених старовинній музиці. 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка