Жіноча історія як феміністський проект. Як знання про жіноче минуле змінює історію та сучасність? – Культурний Проект
Відбулась: 25.04 о 19:00

Жіноча історія як феміністський проект. Як знання про жіноче минуле змінює історію та сучасність?

Філософія
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою на каву

Жінки завжди становили принаймні половину людства. Чому ж їх годі відшукати у літописах, історичних трактатах та шкільних підручниках? Як жінки  стали «невидимими» для істориків і чи можна тепер почути ці приховані голоси історії?

Час розібратись, що спільного між патріархатом і матріархатом та як долати андроцентризм історичних досліджень. Ми поговоримо, як жінки досвідчують, пам’ятають і розповідають історичні події та чи відрізняється їх версія від чоловічої.

Оксана Кісь представить лекцію, під час якої мова піде про жіночу історію України та її характерні риси.

Лектор

Оксана Кісь

Кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, президентка Української асоціації дослідників жіночої історії, голова Науково-дослідного Центру „Жінка і суспільство".

З 1994 року досліджує жіночу та гендерну проблематику в межах української історії та історичної етнології; сучасні наукові зацікавлення зосереджені в ділянці усної жіночої історії та жіночого історичного досвіду у ХХ ст., про що має низку публікацій в Україні та за кордоном. Друге видання її книги “Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)” вийшло друком у Львові у 2012. Була співредакторкою тематичних чисел „Гендерні студії" (№17, 2000) та „Фемінність і маскулінність" (№ 27, 2003) Незалежного культурологічного часопису „Ї", а також антології „Гендерний підхід: історія, культура, суспільство" (Львів: Класика, 2003). Членкиня редакційної колегії міжнародного щорічника жіночої історії „Aspasia". Викладає авторські курси з усної історії, гендерних студій, жіночої історії, феміністської антропології та становища жінок в контексті постсоціалістичних трансформацій.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті