Напиши мені справжню жінку: еволюція жіночого образу в літературі та популярній культурі ХХ-ХХІ століть – Культурний Проект
Відбулась: 11.04 о 19:00

Напиши мені справжню жінку: еволюція жіночого образу в літературі та популярній культурі ХХ-ХХІ століть

Філософія
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Який образ сучасних жінок пропагує ХХІ століття? Сильні, розумні, талановиті, відважні — вони самостійно обирають шлях та торують його, руйнуючи стереотипи. Вони красиві не тому, що відповідають стандартам, а тому, що не бояться бути собою.

 

Але звідки прийшов цей образ та яким він був впродовж ХХ століття? Яким була його еволюція в літературі та поп-культурі, перш, ніж він почав надихати реальних жінок на щоденний подвиг – бути собою попри все?

 

Поговоримо, що сталось із традиційними ролями матері, дружини, доньки та подруги. Простежимо, як вони видозмінились в прозі та поезії і які суспільні процеси на це вплинули. А головне — спробуємо визначити: як це відбувалось в українському контексті.

Для цього розглянемо зразки американської, європейської та української літератур, поговоримо про комікси та мальовані історії і визначимо, які ідеї стоять за образом супержінки.

Лектор

Ірина Ніколайчук

Магістр літературознавства, Національний Університет "Києво-Могилянська Академія", спеціалізація – британська література.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті