Дадаїзм. Початок кінця Мистецтва. Сюрреалізм. Гра підсвідомого – Культурний Проект
Відбулась: 2.12 о 19:00

Дадаїзм. Початок кінця Мистецтва. Сюрреалізм. Гра підсвідомого

Мистецтво
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

"Дада – це хвіст священної корови у племені Кру, в деяких областях Італії так називають матір, це може бути позначенням дитячої дерев'яної конячки... і відтворенням дитячого белькоту. У будь-якому разі – дещо цілком беззмістовне, що віднині і стало найуспішнішою назвою для всієї течії".

Трістан Тцара

Дадаїзм, дада – літературно-художній рух, що виник в Цюріху серед письменників та художників-емігрантів в розпал Першої світової війни (1916). У своїй творчості вони прагнули відобразити алогічність, абсурдність світу, додати елемент гри та випадковості, за способом вираження це було "антимистецтво". На Кельнській виставці 1920 року, влаштованій біля туалету, глядачам пропонували нищити експонати сокирою, що вони й робили. Дада називали "нігілістичною предтечею сюрреалізму". Провідними фігурами були художники Марсель Дюшан, Ханс Арп і поет Трістан Тцара.

Сюрреалізм – напрямок в мистецтві, що сформувався на початку ХХ століття у Франції. Теоретик і основоположник сюрреалізму Андре Бретон стверджував, що сюрреалізм повинен виявити відмінність між мрією та дійсністю й створити певну абсолютну реальність – надреальність. Однак форми вираження цих ідей у сюрреалістів були доволі різними. Сюрреалісти поєднували непоєднуване, пропонували абсурдне накладання натуралістичних образів за допомогою колажу і технології ready-made. Великий вплив на формування даного напрямку мали теорії Фрейда про свідомість та його метод "вільних асоціацій", що використовувався для переходу із свідомості в підсвідомість. 

Лекція читається російською мовою.

Лектор

Наталія Романова

Старший викладач Національного університету театру, кіно і телебачення  ім. І.К. Карпенко-Карого та викладач Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Працювала тривалий час у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Публікується в часописах «Галерея», «Народний депутат», «Антиквар», окремі публікації є в інших періодичних виданнях і збірках матеріалів наукових конференцій. Закінчила мистецтвознавчий факультет Київського державного художнього інституту.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті