Відбулась: 11.02 о 11:00

Дискусія. Сogito vs чуття. Суперечка емпіриків і раціоналістів

Філософія
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Як обґрунтувати претензії людського розуму? Метафізичні роздуми про людину, її розум і тіло з Декартом і Локком. Наскільки продуктивною є вимога абсолютного сумніву? Що означає декартівське cogito? Суперечка про розум. Cogito та апріорне пізнання. Варіації раціональності. Що принесла картезіанська революція та чи поділяємо ми сьогодні позиції картезіанського дуалізму?

Рекомендоване читання:

  • Декарт Р. Метафізичні розмисли. – К.: Юніверс, 2000. – с.22-33, с.53-70.
  • Мамардашвили М.К. Картезианские размышления. - М.: Ун. книга, 1999. – 220 с.

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті