Половецькі пісні та танці по-бородінські або Оперна хімія слов’янського епосу. «Князь Ігор» Олександра Бородіна – Культурний Проект
Відбулась: 22.10 о 14:00

Половецькі пісні та танці по-бородінські або Оперна хімія слов’янського епосу. «Князь Ігор» Олександра Бородіна

Музика
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Його сварили, а він – мріяв, і коли вдавалося писав. Писав вісімнадцять років, так і не встигнувши завершити, а тим більше побачити на сцені свій оперний (за найвищим художнім рахунком) шедевр – «Князя Ігоря». Одвічне сполучення хімії із музикою, під безперервний акомпанімент постійно-безкінечно-невідкладних оргпитань (адже Бородін: академік Медико-хірургічної академії, почесний член Товариства російських лікарів, співзасновник Російського хімічного товариства, член Нової російської музичної школи та Бєляєвського гуртка і т.д. і т.п.) та нескінченних повсякденних родинних справ (хвора дружина, родичі, безпритульні студенти, нещасливі колеги та й на додачу коти, що приростають часами аж до 12 особин!) в одну мить зупинили величного красеня, яким був Бородін. Він помер під час маскараду на Масляну, вдома, тішачи численних друзів та колег гостинністю, м’якою аристократичною вишуканістю та рештою рідкісних якостей непересічно талановитої особистості. За три роки – у 1890-му – стало зрозумілим, що російська опера подарувала світові черговий шедевр, що сьогодні завдяки вдалим режисерським ідеям розгортає слов’янський епос у неочікувані екзистенційні виміри.

Лектор

Анна Гадецька

Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі теорії та історії культури цієї ж академії. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Бальні танці як явище культури Романтизму в творчій біографії М. І. Глінки».   Працювала журналістом та автором програм класичної музики на Першому національному телеканалі. Нині – старший викладач кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.   Автор та ведуча багатьох мистецьких проектів, присвячених старовинній музиці. 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті