Що таке архітектура. Де ми живемо. Атмосфери – Культурний Проект
Відбулась: 31.10 о 09:00

Що таке архітектура. Де ми живемо. Атмосфери

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

09:00-10:00 – Знайомство

Ми не робимо бейджів, а пробуємо запам’ятати всі імена. В цьому нам допомагають короткі історії, які характеризують кожну дитину.

Розмова про архітектуру

Діалог в якому з’ясовується, яким чином діти уявлять професію. Архітектори підтверджують або спростовують різні судження, а також ставлять неочікуванні запитання.

10:00-11:00 – Вправа 1. Час та простір

Вправа з вивчення часу та простору – це завдання на осмислення того, що простір і будівлі не є статичними (як часто здається). Вони змінюються в часі як живий організм. Будинки виростають і стоптуються, або навіть міняють функцію, так само як люди чи рослини. Ми проводимо невеличкий експеримент та намагаємося зобразити результати на папері.

Важливо, що осмислення цих абстрактних понять дає дітям можливість визначитись із їхніми уявленнями про те, як влаштовано світ, у якому ми живемо. Сформована позиція створює твердий фундамент для подальших міркувань.

11:00-11:30 – Маленька перерва на чай з печивом та фруктами

11:30-13:00 – Вправа 2. Матеріали

Цей експеримент направлений на вивчення фізичного простору та обговорення віртуального. Ми розглядаємо фізичні властивості матеріалів – колір, температура, міцність, текстура, прозорість, звук – та міркуємо над тим, які спогади, емоції, відчуття вони можуть викликати. Завданням стає створення невеликої архітектурної історії, яка базується на властивостях представлених зразків.

13:00-14:00 – Обід

14:00-16:00 – Вправа 3. Світло

Розглядаючи ще один важливий аспект формування атмосфери будівель, ми вивчаємо різні приклади застосування архітекторами світла. Ми розглядаємо світло як з функціональної точки зору, так і в якості потужного засобу створення атмосфери. Потім робимо пробні моделі з білого паперу, які дозволяють сконцентруватись на якостях світла.

16:00-16:30 – Маленька перерва на чай з печивом та фруктами

16:30-18:00 – Перегляд фільму

Лектор

Богдан Волинський

Архітектор. Співорганзіатор та тьютор студентських воркшопів. В тому числі на міжнародній асамблеї студентів архітекторів (EASA Malta 2015). Співорагнізатор щорічного фестивалю “Літня майстерня”. Автор перекладів книжок та статей з архітектури. Співзасновник громадської організації “Критичне мислення”, на чиєму рахунку серії лекцій про місто та методи проектування, міжнародні семінари “Нові міські топології” (разом із Fargfabriken), публічні дикусії, учасницький проект “Мікрорайон Future” (за підтримки фонду ім. Гайнріха Бьолля) та успішний пілотний курс дитячої архітектурної школи в Харкові.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті