Механічна будова чи нескінченність Всесвіту? Нова форма знання і нова фігура вченого – Культурний Проект
Відбулась: 6.04 о 19:00

Механічна будова чи нескінченність Всесвіту? Нова форма знання і нова фігура вченого

Філософія
Академічний курс
Курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Зростання темпів виробництва і торгівлі, мореплавання і військової справи спричинили зацікавлення до науки. Коперник запропонував цілковито нову систему світобудови, а Тихо Браге визначив положення багатьох небесних тіл, видавши перший сучасний каталог зірок. Дослідники почали використання нових приладів: Галілей відкрив зірки за допомогою споглядальної труби, плями на Сонці й кратери Місяця, а Кеплер сформулював закони руху планет по еліптичним орбітам, сприяючи математичному опису Сонячної системи. Ньютон виявив, що небесна і земна сфери підпорядковуються тим самим закономірностям природи та математично обґрунтував закони, що керують цими процесами.

 

Назріває нова механістична концепція природи на основі стихійного експериментального натуралізму. Формується наука як соціокультурний задум. Зростає роль досвіду й творчого начала в людині, яка продовжує творити там, де закінчила природа (Леонардо). Формується пантеїзм як радикальна система натурфілософії Ренесансу. Єдине матеріальне начало світу має творчу природу. Теза про нескінченність природи: поза нашим Всесвітом — незлічима кількість світів (Бруно).

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті