Соціальне як нове несвідоме та EQ — як емоційний інтелект замінив раціональність, чому емоції важливі для виживання та як приховати несвідоме. – Культурний Проект
Відбулась: 18.07 о 19:00

Соціальне як нове несвідоме та EQ — як емоційний інтелект замінив раціональність, чому емоції важливі для виживання та як приховати несвідоме.

Тематичні курси
Просто про важливе
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Соціальний спосіб існування людини є наслідком еволюції, з якої мільярди років пішло на створення живого, мільйони років забрав розвиток від одноклітинних до гомінідів, тисячі — існує людське суспільство з політикою, правом, мораллю, релігією і філософією. Чи праві футурологи, які пророкують зникнення людини у найближчі кілька сотень років або її заміну розумнішими і досконалішими формами?

Для 20 століття несвідоме означало насамперед приховану сексуальність, у 21-му основна увага прикута до несвідомої роботи мозку, який керує нашою поведінкою, про що не здогадується навіть наша свідомість. Когнітивна наука каже, що емоції, а не розум відіграють вирішальну роль навіть у найбільш, на перший погляд, раціональних різновидах діяльності. Все, що залишається розуму – це вигадати якомога правдоподібніше виправдання наших вчинків. «Генна машина», «соціальна тварина», «людина серійна» - ці та інші визначення людини вказують на біосоціальну основу її поведінки. Чому ми схильні визнавати диктат більшості, чи вигідно чинити «так, як усі», чи є егоїзм і альтруїзм рівнозначними формами пристосування, і наскільки насправді ми раціональні?Лектор

Олена Комар

Кандидатка філософських наук, викладачка КНУ ім. Тараса Шевченка.

Фахівчиня з філософії свідомості та нейрофілософії. Досліджує когнітивну науку, аналітичну філософію та теорії штучного інтелекту. Публіцистка, перекладачка та авторка курсів.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті