Наука - це продовження політики іншими засобами: як наука стала владою і чому майбутнє — за наукою про свідомість. – Культурний Проект
Відбулась: 15.07 о 19:00

Наука - це продовження політики іншими засобами: як наука стала владою і чому майбутнє — за наукою про свідомість.

Тематичні курси
Просто про важливе
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Наш мозок неспроможний відрізнити правдоподібну картину від реальності, тому, щоб зрозуміти, чому і у чому ми помиляємось, слід знати, як він працює. 21 століття обіцяє стати століттям нейронаук, адже на часі дослідження найскладнішого з відомих нам наукових об’єктів.

У 19 столітті Луї Пастер, зазнавши невдачі у політичній кар’єрі, перетворив науку на успішний політичний проект, консолідувавши цілком різні верстви у боротьбі проти сибірської виразки. Чому ж, попри подолання наукою найстрашніших хвороб, досі вистачає прибічників теорії змови і антивакцинаторів? Чому вченому легше, ніж політику, але важче, ніж пересічній людині? Як часто помиляються науковці? Чи відповідальна наука за злочини проти людства, чи вона поза мораллю, і чи зміниться людська мораль внаслідок досліджень свідомості та мозку? Що суттєво нового ми дізналися про свою свідомість за останні 50 років?

Лектор

Олена Комар

Кандидатка філософських наук, викладачка КНУ ім. Тараса Шевченка.

Фахівчиня з філософії свідомості та нейрофілософії. Досліджує когнітивну науку, аналітичну філософію та теорії штучного інтелекту. Публіцистка, перекладачка та авторка курсів.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті