Еротика та ідеологія в «Carmina Burana» Карла Орфа – Культурний Проект
Відбулась: 16.02 о 17:00

Еротика та ідеологія в «Carmina Burana» Карла Орфа

Музика
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

1934-го року Карл Орф натрапив на щось дуже незвичне — книжку, що містила латинські та німецькі тексти з рукопису XIII століття. Одразу виникла ідея створити музику на ці тексти. Особливо зацікавив текст, присвячений мінливості та безжалісності Фортуни… Музика із цими віршами зрештою розпочне та закінчить твір, який Орф створить протягом 1935-1936-х рр. та який зробить композитора всесвітньовідомим.

Влада Третього Райху не одразу прийняла цей твір: багатьох турбували відверті сексуальні натяки, які містив вербальний текст, а в поєднанні з музикою вони лише посилилися. Утім міжнародне визнання, широка популярність серед слухачів та навіть у колах панівної верхівки змусило нацистських ідеологів змиритися зі змістом твору, натомість дати йому відповідну, політично правильну інтерпретацію. То як вони «виправдали» та пояснили твір? А чого хотів сам композитор?

Лектор

Віталій Вишинський

Композитор, музикознавець, піаніст. Кандидат мистецтвознавства. Член Національної спілки композиторів України. Стипендіат Міжнародного вагнерівського товариства. Доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Лектор відкритого лекторію про музику «Звук», організованого OK projects.   Закінчив композиторський факультет Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі історії зарубіжної музики. Захистив дисертацію на тему «Симфонізм Д. Шостаковича і Г. Малера: рух як структуруючий та музично-драматургічний фактор».   Є автором камерно-вокальних, камерно-інструментальних та симфонічних творів, які виконують на фестивалях сучасної музики в Україні та за кордоном. Має наукові публікації у фахових та спеціалізованих виданнях.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті