Людвіг ван Бетховен та пісня радості й свободи – Культурний Проект
Відбулась: 26.01 о 17:00

Людвіг ван Бетховен та пісня радості й свободи

Музика
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

9 листопада 1989 відбулося подія, яка безумовно змінила подальший хід європейської історії — Берлінський мур, символ Холодної війни, був зруйнований. Музиканти не залишилися осторонь цієї знакової геополітичної події. Падіння муру супроводжувалося виступами культових музикантів ХХ століття. Одним з таких був виступ Мстислава Ростроповича, який поряд з контрольно-пропускним пунктом Checkpoint Charlie виконував партиту Й.С. Баха.

Та мабуть однією із найбільш резонансних акцій став виступ американського диригента та композитора Леонарда Бернстайна, який виконав Дев’яту симфонію Людвіга ван Бетховена, що проголошувала, на його думку, початок нової доби. Виконання мало величезний резонанс, ще й тому, що Бернстайн змінив текст четвертої частини цього твору, замінивши слово «радість» словом «свобода». Таким чином, у фіналі звучала не «Ода до радості», а «Ода до свободи». І хоча ще у ХІХ століття лунали голоси про те, що насправді у цій частині йдеться не про радість, а про свободу, далеко не всім сподобалися зміна, яку так демонстративно зробив Бернстайн. «Бетховен мене б зрозумів», — на це відповів він. Та чи зрозумів би?

Лектор

Віталій Вишинський

Композитор, музикознавець, піаніст. Кандидат мистецтвознавства. Член Національної спілки композиторів України. Стипендіат Міжнародного вагнерівського товариства. Доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Лектор відкритого лекторію про музику «Звук», організованого OK projects.   Закінчив композиторський факультет Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі історії зарубіжної музики. Захистив дисертацію на тему «Симфонізм Д. Шостаковича і Г. Малера: рух як структуруючий та музично-драматургічний фактор».   Є автором камерно-вокальних, камерно-інструментальних та симфонічних творів, які виконують на фестивалях сучасної музики в Україні та за кордоном. Має наукові публікації у фахових та спеціалізованих виданнях.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті