Відбулась: 19.03 о 19:00

Дискусія. Чи можлива універсальна мораль?

Філософія
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Філософія Канта стала не тільки синтезом попередніх систем європейської інтелектуальної думки, але й вихідним пунктом новітньої філософії, об’єднавши емпіризм, раціоналізм і скептицизм. Ці філософські вчення Кант переосмислив крізь призму свого критицизму й створив самобутню теорію пізнання та моралі.

 

Розвиваючи його ідею Абсолюту як точки, що оминає протилежності, Геґель будує спекулятивну систему абсолютного ідеалізму. Абсолютний дух пізнає самого себе, а в процесі пізнання знімається протиставлення суб’єкта і об’єкта. Зводячи свою систему, Геґель залучає широкий матеріал з історії, релігії, права і мистецтва.

 

Це заняття ми присвятимо читанню й коментуванню уривків із текстів І.Канта і Ґ.Геґеля.

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті