Відбулась: 12.03 о 19:00

Механічна будова чи нескінченність Всесвіту? Нова форма знання і нова фігура вченого

Філософія
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Зростання темпів виробництва і торгівлі, мореплавання і військової справи спричинили зацікавлення до науки. Коперник запропонував цілковито нову систему світобудови, а Тихо Браге визначив положення багатьох небесних тіл, видавши перший сучасний каталог зірок. Дослідники почали використання нових приладів: Галілей відкрив зірки за допомогою споглядальної труби, плями на Сонці й кратери Місяця, а Кеплер сформулював закони руху планет по еліптичним орбітам, сприяючи математичному опису Сонячної системи. Ньютон виявив, що небесна і земна сфери підпорядковуються тим самим закономірностям природи та математично обґрунтував закони, що керують цими процесами.

 

Назріває нова механістична концепція природи на основі стихійного експериментального натуралізму. Формується наука як соціокультурний задум. Зростає роль досвіду й творчого начала в людині, яка продовжує творити там, де закінчила природа (Леонардо). Формується пантеїзм як радикальна система натурфілософії Ренесансу. Єдине матеріальне начало світу має творчу природу. Теза про нескінченність природи: поза нашим Всесвітом — незлічима кількість світів (Бруно).

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті