Відбудеться: 6.03 о 19:00

Відкриття людини. Структура ідеального світу

Філософія
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Чи не є Сократ лише персонажем Платона, а не реальною особою? У чому полягає «життя філософа» з позиції Сократа? Чому Сократ – універсальний образ філософа в європейській культурі? Ми проаналізуємо образ Сократа в діалогах Платона та інших античних джерелах, а також розглянемо особливості сократичної філософії: відкриття сутності людини, етичні й теологічні питання,  розуміння щастя, майєвтика та іронія.

Дослідимо також і «Платонівське питання»: смисл міфу, відкриття метафізики, світ ідей,  структура космосу. А також: основи пізнання, роль мистецтва, концепцію людини і безсмертя душі та ідеальну державу Платона.

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1
Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті