Відбулась: 19.01 о 14:00

Поява філософії на тлі світу. Пошуки архе. Суперечки про начала всіх речей.

Філософія
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Як вивчати античну філософію, щоб здобути «істинну, а не хибну мудрість»?

Ця лекція присвячена зародженню ключових проблем античної філософії: як виникає природа і космос? в чому першопричина їх виникнення? звідки виникає життя? що таке начало? скільки є таких начал? чому є буття, а не ніщо? яким є буття? Ми розглянемо позиції представників основних досократичних шкіл Давньої Греції, дослідимо їхні суперечки та фундаментальні відкриття: проблеми обґрунтування, основні космічні сили та принципи існування речей, розрізнення між думкою і гадкою.

Ми спробуємо реконструювати контекст філософування ранніх філософів і аналіз перших філософських запитів. Читання й порівняння уривків і тверджень філософів-досократиків.

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті