Таємниці Вовчої долини, або Як виливалися чарівні кулі. «Фрейшютц» Карла Марії фон Вебера – Культурний Проект
Відбулась: 14.01 о 19:00

Таємниці Вовчої долини, або Як виливалися чарівні кулі. «Фрейшютц» Карла Марії фон Вебера

Музика
Загальна картина
Місце Online
Worldwide

Тривалість 2 години з перервою

Розповідають, що коли німецький композитор Карл Марія фон Вебер закінчив чергову свою оперу, то вирішив дізнатися думку про неї у самого Людвіга ван Бетховена, якого надзвичайно шанував. Яким же було його здивування, коли Бетховен після ознайомлення із твором порадив йому взагалі більше не писати опер. «Але ж чому?», — переймався композитор, — «Невже вона настільки погана?». Згодом Вебер наважився прямо запитати в Бетховена, що той мав на увазі, чи справді опера слабка й безпорадна. На це Бетховен відповів: «Я насмілився дати таку пораду, бо Ваша опера настільки довершена, що я просто не можу собі уявити створення іншої, ще кращої!».

Чи правдива ця історія, чи вигадана — складно стверджувати. Але чистою правдою є те, що опера Вебера «Фрейшютц» — а йдеться саме про неї, — на довгі роки стала взірцем національної романтичної опери, а її популярність не згасла й донині.

Лектор

Віталій Вишинський

Композитор, музикознавець, піаніст. Кандидат мистецтвознавства. Член Національної спілки композиторів України. Стипендіат Міжнародного вагнерівського товариства. Доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Лектор відкритого лекторію про музику «Звук», організованого OK projects.   Закінчив композиторський факультет Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі історії зарубіжної музики. Захистив дисертацію на тему «Симфонізм Д. Шостаковича і Г. Малера: рух як структуруючий та музично-драматургічний фактор».   Є автором камерно-вокальних, камерно-інструментальних та симфонічних творів, які виконують на фестивалях сучасної музики в Україні та за кордоном. Має наукові публікації у фахових та спеціалізованих виданнях.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Online Worldwide

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті