Суперечки про начала всіх речей – Культурний Проект
Відбулась: 7.12 о 16:50

Суперечки про начала всіх речей

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Тарас Лютий Досократики (натуралісти, піфагорійці, елеати, атомісти, софісти). Лекція присвячена зародженню ключових проблем античної філософії. Розкривається ціла низка питань: як виникає природа і космос? В чому першопричина їх виникнення? Звідки виникає життя? Що таке начало? Скільки є таких начал? Чому є буття, а не ніщо? Яким є буття? Розглядаються погляди представників основних досократичних шкіл Давньої Греції: суперечки між їхніми поглядами, фундаментальні відкриття, проблеми обґрунтування, основні космічні сили та принципи існування речей, розрізнення між думкою і гадкою, причини переорієнтації філософського розмислу від проблематики природи до проблем людини.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті