Пригоди несвідомого. Індустрія культури. Чи виходять структури на вулицю? – Культурний Проект
Відбулась: 29.02 о 19:00

Пригоди несвідомого. Індустрія культури. Чи виходять структури на вулицю?

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Психологічні теорії, неомарксизм, структуралізм. Темою лекції стануть проблеми психічного, соціокультурного буття та буття суб’єкта. Усе, що ви хотіли знати про сни, сексуальні переверзії, душевні трансформації, але боялися запитати. Теорія несвідомого шукає тлумачень для комплексів, нереалізованих бажань, пояснюючи саму структуру психічного апарату людини. В ХХ ст. людина потрапила в реальність тотального контролю. Сучасна культура створює хибні образи реальності, покликані змушувати кожного обслуговувати владу. Розум стає інструментальним, здатним спрямовувати до наперед вказаних цілей. Створюючи свої цінності, масова культура диктує моделі поведінки, блокуючи творчі процеси. Структуралізм запропонував інші рішення для розв’язання проблем людського суб’єкта, аніж ідеалізм, персоналізм чи екзистенціалізм. Не суб’єкт (Я, свідомість, дух) і його здатність до свободи, а глибоко несвідомі безособові структури виходять на передній план аналізу. Як відтепер розуміти науку про людину?

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка