У чому переваги науки перед філософією? – Культурний Проект
Відбулась: 15.02 о 19:00

У чому переваги науки перед філософією?

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Розвиток науки і позитивізм (Конт, Міл, Спенсер, Мах і Авенаріус). Застосування наукових відкриттів змушує зачаровуватись: зростають міста, з’являється потужне транспортне сполучення, медицина долає смертельні хвороби, змінюється спосіб життя людей. В різних країнах розвивається своя версія позитивізму: у Франції на засадах картезіанства й Просвітництва, В Англії на ґрунті емпіризму й утилітаризму, в Німеччині орієнтується на сцієнтизм і матеріалізм. Починалася ера віри в прогрес і панування природничих наук. Європа стає на шлях індустріальної трансформації.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка