Філософія промислової доби. Чуттєвий досвід. Пізнання і його межі – Культурний Проект
Відбулась: 25.01 о 19:00

Філософія промислової доби. Чуттєвий досвід. Пізнання і його межі

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Британський емпіризм (Бекон, Гоббс, Локк, Берклі, Г'юм). Шукаючи шляхів розвитку людства до знання, Бекон пропонує розчистити пізнання від «привидів», що перетворюють філософію на служницю теології. Будучи засновником британської емпіричної традиції, він надавав велике значення природничим наукам, що спиралися на експеримент. У світі немає нічого, крім тіл та їхнього руху, продовжує цю традицію Гоббс. Людина теж тіло, що перебуває в невпинному русі. Співтовариство людських тіл утворює нове тіло – державу, що має вирішувати конфлікти між інтересами. Слідом за ним і Локк хоче довести неможливість допущення в пізнанні умоглядних передумов. Він створює модель походження людського знання з чуттєвого досвіду. Нарешті Юм був переконаний у необхідності звільнення науки про людину від релігійних ідеологічних установок. Противлячись подібним матеріалістичним ідеям, Берклі вважає, що всі чуттєві речі існують лише у свідомості людини. Вони не є плодом уяви, а лише результатом впливу Бога.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка