Відбулась: 23.01 о 14:00

Майстерка №5. Сogito vs чуття і пристрасті. Як обґрунтувати претензії людського розуму?

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Формат заняття: широка дискусія із залученням слухачів. Метафізичні роздуми про людину, її розум і тіло з Декартом. Наскільки продуктивною є вимога абсолютного сумніву? Що означає декартівське cogito? Суперечка про розум. Cogito та апріорне пізнання. Варіації раціональності. Що принесла картезіанська революція та чи поділяємо ми сьогодні позиції картезіанського дуалізму?

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка