Мислю, отже існую. Інтелектуальне пізнання Бога. Найкращий з можливих світів – Культурний Проект
Відбулась: 21.01 о 19:00

Мислю, отже існую. Інтелектуальне пізнання Бога. Найкращий з можливих світів

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Людмила Криворучка Філософія Нового часу продемонструвала вимогу звільнитися від догм попередніх часів. Інструментом, який може зарадити в цьому, Декарт називає розумом. Озброєний правилами методу, розум прямує до істини. Та будь-який розмисел має починатися з сумніву. Єдине, в чому годі засумніватися – наше Я. Наслідуючи картезіанський метод, Спіноза розглядає природу і людину безпристрасно, як геометричні проблеми. Вважаючи свідомість певним «духовним автоматом», що підкоряється законам як тіло підкоряється законам руху, він прагне побудувати універсальну раціональну систему без звертання до надприродного. Довершуючи цю традицію, Ляйбніц запропонував раціональну метафізичну систему, побудовану як систему логічних принципів.

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка