Відбулась: 19.12 о 14:00

Майстерка №2. У чому корінь всього? Платон vs Аристотель. Як мислити буття?

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Формат заняття: Дискусія-«суперечка», що розгортається між двома доповідачами, які послідовно викладають позиції Платона й Аристотеля.

Мета: змусити слухача спробувати стати на якусь із позицій і знайти свою власну влучну аргументацію.   

 

Явленість буття як заклик до пізнання: видимість як таємниця. Що приховує явленість? Матерія та речі. Порядок та хаос. Реальне та ідеальне. Загальне та одиничне. Ціле та частина. Безперервність і дискретність. Рух і причини. Типи причин. Можливість та дійсність. Кількість і якість. Поняття закону. Діалектика.

 

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка