Як вивчати античну філософію, щоб здобути «істинну, а не хибну мудрість»? – Культурний Проект
Відбулась: 17.12 о 19:00

Як вивчати античну філософію, щоб здобути «істинну, а не хибну мудрість»?

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Уроки вивчення й збереження античної філософської спадщини в європейській культурі. У лекції розглядається історія формування архіву й канону «Античної філософії» впродовж європейської історії. Слухачі ознайомляться з досягненнями й принципами античної історіографії (найвідоміші праці дослідників, визнані колекції текстів) й різними підходами до інтерпретації античної спадщини. «Платонівське питання», «чи не є Сократ лише персонажем Платона, а не реальною особою», «чи справді ми знаємо тексти філософів-досократиків» - відповіді на ці та інші численні питання допоможуть зрозуміти, як формувалися й розповсюджувалися корпуси текстів найважливіших мислителів європейської цивілізації. Формат заняття: інтерактивна лекція з елементами читання та обговорення. Міні-семінар під час лекції: Порівняння протилежних інтерпретацій уривків/концепцій

Лектор

Людмила Криворучка

Директор Докторської школи ім. родини Юхименків Національного університету «Києво- Могилянська академія»; завідувач докторантури, аспірантури; кандидат філософських наук, Закінчила гуманітарний факультет НаУКМА за спеціальністю «історія філософії» (1998), тема дисертації – «Роль інтерпретації в культурі» (2002), працює як дослідник у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р. 

Актуальні дослідницькі зацікавлення: герменевтична традиція в європейській філософії, спадщина Г.-Ґ. Ґадамера; теорії тексту та інтерпретації; філософія освіти, інноваційні методи викладання, концептуалізація та розробка методів викладання й навчання в парадигмі Lifelong Learning як в академічному, так і в поза-академічному середовищі.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка