Відбулась: 31.01 о 11:00

Майстерка 6. «Вагнер-футурист, або чому мистецтво ХХ сторіччя можна читати як Gesamtkunstwerk» (дискусія з Тарасом Лютим)

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Навряд чи забутий нині видавець, що відсилав Ріхарда Вагнера до своїх нащадків («Ви пишете музику майбутнього? Ну то зверніться до моїх онуків!»),  здогадувався, що вигукує пророцтво.  Адже чи не в кожному мистецькому поштовху, що спровокував народження нових жанрів у ХХ столітті, проглядає «вагнерівський ген»: від театру Брехта до голівудських мелодрам та арт-хаусу, від нового європейського роману до мейнстрімного фентезі. Розшифрувати цей ген, зясувати, чому вагнерівська ідея «цілісного твору» стала заповітною мрією митців і філософів та нарешті зрозуміти, що криється за загадковою назвою Gesamtkunstwerk, спробуймо у компанії двох гідів: філософа Тараса Лютого і музикознавця Ірини Ягодзинської.

 

Лектор

Ірина Ягодзинська

Кандидат мистецтвознавства, музикознавець.   Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі історії зарубіжної музики. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Музичне та вербальне у процесі смислового становлення художнього тексту (Р. Вагнер – Т. Манн – Б. Бріттен)». Працювала у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського, а також в Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв ім. Л.Утьосова. З вересня 2015 року працює старшим викладачем на кафедрі теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка. Розробник низки курсів з теорії та історії музичного мистецтва, автор наукових статей з питань семіотики, проблем взаємодії вербальних та невербальних художніх практик.

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».   Письменник, поет.   Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо», «Розумність нерозумного», «Культура масова і популярна» (у співавторстві). Видав збірку прози «Вулики сновидінь» та поетичну збірку «Елегії».

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка