Майстерка 6. «Вагнер-футурист, або чому мистецтво ХХ сторіччя можна читати як Gesamtkunstwerk» (дискусія з Тарасом Лютим) – Культурний Проект
Відбулась: 31.01 о 11:00

Майстерка 6. «Вагнер-футурист, або чому мистецтво ХХ сторіччя можна читати як Gesamtkunstwerk» (дискусія з Тарасом Лютим)

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Навряд чи забутий нині видавець, що відсилав Ріхарда Вагнера до своїх нащадків («Ви пишете музику майбутнього? Ну то зверніться до моїх онуків!»),  здогадувався, що вигукує пророцтво.  Адже чи не в кожному мистецькому поштовху, що спровокував народження нових жанрів у ХХ столітті, проглядає «вагнерівський ген»: від театру Брехта до голівудських мелодрам та арт-хаусу, від нового європейського роману до мейнстрімного фентезі. Розшифрувати цей ген, зясувати, чому вагнерівська ідея «цілісного твору» стала заповітною мрією митців і філософів та нарешті зрозуміти, що криється за загадковою назвою Gesamtkunstwerk, спробуймо у компанії двох гідів: філософа Тараса Лютого і музикознавця Ірини Ягодзинської.

 

Лектор

Ірина Ягодзинська

Кандидат мистецтвознавства, музикознавець.   Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі історії зарубіжної музики. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Музичне та вербальне у процесі смислового становлення художнього тексту (Р. Вагнер – Т. Манн – Б. Бріттен)». Працювала у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського, а також в Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв ім. Л.Утьосова. З вересня 2015 року працює старшим викладачем на кафедрі теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка. Розробник низки курсів з теорії та історії музичного мистецтва, автор наукових статей з питань семіотики, проблем взаємодії вербальних та невербальних художніх практик.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка