Майстерка 3. І що робити з цими цифрами в нотах?: про basso continuo, мистецтво імпровізації, музичні окраси та смак – Культурний Проект
Відбулась: 27.12 о 11:00

Майстерка 3. І що робити з цими цифрами в нотах?: про basso continuo, мистецтво імпровізації, музичні окраси та смак

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Інструмент, без якого неможливо уявити бароко – клавесин. Жодна з країн не оминула його, так по-різному розуміючи природу й виразові можливості цього клавішного струнно-щипкового інструменту. Чому струнно-щипкового, адже зовнішньо він такий подібний до фортепіано чи роялю, котрі, як відомо, інструменти ударні? В чому ж принципові відмінності між цими різновидами клавіру? Як розуміти цифри, що в барокових текстах так часто стоять під партією саме клавесину? Як зробити різну динаміку на клавесині за відсутності звиклих фортепіанних ресурсів?.. Краще один раз побачити та доторкнутись, щоб назавжди зрозуміти: ці клавіри різної природи, тож не випадкового сьогодні в цілому світі грі на клавесині навчаються окремо. Відома клавесиністка, лауреат міжнародних конкурсів, солістка Національного будинку органної та камерної музики Наталія Фоменко розповідатиме та гратиме на справжньому клавесині – майстровій копії франко-фламандського клавесину XVIII століття, зробленій з матеріалів та за технологією відомого французького атель’є Марка Дюкорне. Найбільш показові для барокової клавесинної традиції стилі та манери постають у живому діалозі музики та спілкування.

Лектор

Анна Гадецька

Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі теорії та історії культури цієї ж академії. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Бальні танці як явище культури Романтизму в творчій біографії М. І. Глінки».   Працювала журналістом та автором програм класичної музики на Першому національному телеканалі. Нині – старший викладач кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.   Автор та ведуча багатьох мистецьких проектів, присвячених старовинній музиці. 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка