Технологічна органопроекція людини. Від колеса до літака – Культурний Проект
Відбулась: 5.03 о 22:00

Технологічна органопроекція людини. Від колеса до літака

Місце Шоколадний будинок
вул. Шовковична, 17/2

Тривалість 2 години з перервою

Філософія техніки з’являється на межі ХІХ-ХХ століття як реакція на науково-технічний прогрес. Більшість філософів розділилися на два табори – технофобів та технофілів. Технофобське відношення до техніки бере свої витоки з давніх часів, оскільки людина традиційного суспільства завжди з підозрою ставиться до всього нового. Технофобія сучасної доби бере свої витоки з вчення Карла Маркса, який вводить концепт відчуження. Людина, на його думку, відчужується від результату своєї праці через бездушний механізований спосіб виробництва і більше не отожнює себе з кінцевим продуктом. Ідеї Маркса на сьогодні трансформувалися у кінематографічні епоси, де суперрозумна машина і роботи захоплюють та підкорюють світ людей. Існують також філософи, які дистанціюються від будь-яких оцінок і підкреслюють той факт, що технології – це лише медіум, посередник між людиною і людиною, людиною і світом. Під час лекції будуть розглянуті філософські погляди на техніку О. Шпенглера, Л. Мемфорда, Х. Ортега-і-Гассета, К. Ясперса, М. Гайдеггера, Г. Маркузе, Ю. Габермаса, Х. Шельскі, М. Епштейна.   Лекція читається українською мовою.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Шоколадний будинок вул. Шовковична, 17/2

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті