Маси та еліти. Споживач у суспільстві споживачів – Культурний Проект
Відбулась: 12.03 о 22:00

Маси та еліти. Споживач у суспільстві споживачів

Місце Шоколадний будинок
вул. Шовковична, 17/2

Тривалість 2 години з перервою

Термін "масова культура" з’являється у 1940-х роках завдяки критиці ТБ-культури німецьким філософом Максом Хоркхаймером та американським письменником Д. Л. Макдональдом. Широкого поширення термін набув завдяки працям представників Франкфуртської школи, основним предметом досліджень яких стала "одновимірна людина" (Герберт Маркузе) у суспільстві споживачів. Масова культура характеризується щоденними розважальними подіями (в тому числі і у сфері культури, оскільки у ХХ столітті активно розвивається арт-маркет), прагненням мати (а не бути – Еріх Фромм) якомога більше матеріальних речей, збільшенням потреб, а відповідно, і сфери послуг.   Лекція читається українською мовою.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Шоколадний будинок вул. Шовковична, 17/2

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті