Таємниці позасвідомого. Фрейд та його послідовники – Культурний Проект
Відбулась: 6.11 о 22:00

Таємниці позасвідомого. Фрейд та його послідовники

Місце Шоколадний будинок
вул. Шовковична, 17/2

Тривалість 2 години з перервою

Зигмунд Фройд та його послідовники відкрили для людства на початку ХХ століття таємничий та незвіданий світ позасвідомого, яке, як виявляється, визначає наше життя значно більше, ніж свідоме та раціональне. Постмодерністом Жаком Лаканом вчення Фройда було охарактеризоване як "коперніканський переворот" у науці. І дійсно, воно стало набутком не лише психології та психіатрії, але вплинуло практично на всі сфери гуманітаристики ХІХ-ХХ століття. Навіть засновник точної науки кібернетики – Норберт Вінер – у своїй автобіографії "Колишній вундеркінд" вказує на використання основ фрейдизму у конструюванні своїх власних спогадів. Біографічний метод аналізу творів мистецтва Фройда до сьогодні є одним з найпопулярніших у історії та теорії мистецтва. На лекції будуть розглянуті концепти "над-Я", "комлекс Едіпа", "архетипи" та інші, випрацьовані засновником фрейдизму та його послідовниками. 

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Шоколадний будинок вул. Шовковична, 17/2

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті