Філософія життя. Від раціо до інтуіції – Культурний Проект
Відбулась: 16.10 о 23:00

Філософія життя. Від раціо до інтуіції

Місце Шоколадний будинок
вул. Шовковична, 17/2

Тривалість 2 години з перервою

Філософія життя – збірна назва для концепцій різних філософів початку ХХ століття, які на противагу ідеалам раціоналізу епохи Просвітництва – розуму та інтелекту протиставляють "діонісійське" або творче начало (Ніцше), "життєвий порив" (Бергсон). Першим її представником вважається Фрідріх Ніцше, а її "батьком" називають Артура Шопенгауера. "Воля до влади" визнається Ніцше головною рушійною силою еволюції, а культурні норми і цінності, набуті людиною у історичному розвитку – її результатом. В свою чергу – інтелект та розум – ніщо інше, як засіб пристосування до навколишнього середовища. Філософія життя стала важливим підгрунтям некласичної філософії всього ХХ століття – фрейдизму і досліджень позасвідомого, екзистенціалізму і прийняття абсурдсудності існування, цивілізаційних теорій та розрізнення культури і цивілізації, досліджень масової культури та творчих еліт. 

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Шоколадний будинок вул. Шовковична, 17/2

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті