Як ми говоримо? Порозуміння в діалозі. Чи можливе мислення без помилок? – Культурний Проект
Відбулась: 19.05 о 22:00

Як ми говоримо? Порозуміння в діалозі. Чи можливе мислення без помилок?

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Філософія XX століття продовжує звертатися до важливих традиційних питань, як-от співвідношення між знанням і розумінням, знанням та істиною. Це дозволило їй не тільки зберегти тяглість класичних проблем, а й не полишати пошук нових дослідницьких перспектив у царині мови, мовлення та мовних ігор, проблем висловлювання, порозуміння та спілкування. До того ж, нинішній розвиток філософії не може оминути відносин з наукою як сукупністю інтелектуальних засобів, покликаних оптимізувати взаємини між людиною і світом, що невпинно змінюється.   Лекція читається українською мовою.   Бібліографія до теми лекції: Філософія діалогу. Ян Клочовський Українська / 224 с. / Дух і Літера / 2013

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті