Що таке людина? Філософія, культура і влада – Культурний Проект
Відбулась: 12.05 о 22:00

Що таке людина? Філософія, культура і влада

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

В лекції розглядаються філософські аспекти осмислення людського буття та специфічна філософська ситуація, що склалася на межі ХХ і ХХІ ст. Антропологічний поворот у філософії був викликаний змінами в соціальному та духовному житті людини, драматичними подіями та катастрофами світових воєн, спричинивши потребу переосмислення людського буття. Представники філософської антропології шукають специфічні відмінності людини, насамперед, від світу тварин, а речники культурної антропології досліджують життєдіяльність різних народів залежно від характерних для них типів культури. Постмодерністська філософія виникає як наслідок особливої інтелектуальної ситуації в другій половині минулого століття. Основними її особливостями стали принципи плюралізму та релятивізму, коли постулюється "множинність порядків", між якими неможлива будь-яка ієрархія. Подібний підхід поширюється на будь-які теорії та концепції, знаменуючи настання нової перехідної доби в мисленні й культурі в цілому.   Лекція читається українською мовою.     Бібліографія до теми лекції: Люди за темних часів. Ханна Арендт Українська / 318 с. / Дух і Літера / 2008   Оповідач і філософ. Вальтер Беньямін та його час. В. Єрмоленко Українська / 280 с. / Критика / 2011

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті