Смисли буття. Парадокси свободи. Пояснювати чи розуміти? – Культурний Проект
Відбулась: 7.04 о 22:00

Смисли буття. Парадокси свободи. Пояснювати чи розуміти?

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Критика позитивізму і недовіра до ідеалізму виразилися в пошуці конкретного. Феноменологи запропонували "повернення до самих речей": пошук непорушного базису очевидності, описи феноменів і формування смислу світу. Проте досягаючи цього, важливо не забути тих, хто запитує про ці смисли, продовжують екзистенціалісти. Людська екзистенція вказує на конечність існування та можливість бути. Вона пов’язана з ризиком, наполегливістю і спрямованістю в безвість. Людина переростає сама себе, здобуваючи досвід, який потребує постійного переосмислення й інтерпретації. Сутність герменевтичного підходу полягає у виявленні можливих смислів і розумінні Іншого.   Лекція читається українською мовою.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті