Я і не-Я. Філософія природи, міфології і одкровення. Дійсність як Дух – Культурний Проект
Відбулась: 17.02 о 22:00

Я і не-Я. Філософія природи, міфології і одкровення. Дійсність як Дух

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Розвиток німецького ідеалізму після Канта продовжує суб’єктивний ідеалізм Й. Фіхте. Долаючи кантівський постулат про непізнаваність "речі самої по собі", він виводить пізнання з принципу діяльного теоретичного суб’єкта (Я). Усіляке буття є продукт діяльності Я та його антитези не-Я, котрі схоплюються в інтелектуальному спогляданні. Шеллінґ навпаки прагне побудувати концепцію об’єктивного ідеалізму, звертаючись до філософії природи. Розвиваючи його ідею Абсолюту як точки, що оминає протилежності, Геґель будує спекулятивну систему абсолютного ідеалізму. Абсолютний дух пізнає самого себе, а в процесі пізнання знімається протиставлення суб’єкта і об’єкта. Зводячи свою систему, Геґель залучає широкий матеріал з історії, релігії, права і мистецтва.   Лекція читається українською мовою.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті