Реформа релігійного життя. Проблема свободи волі. Чесноти державця – Культурний Проект
Відбулась: 18.11 о 22:00

Реформа релігійного життя. Проблема свободи волі. Чесноти державця

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Відродження – це час релігійного оновлення. Філософія стає помічницею практичної розсудливості християнського життя. Відбувається відкидання авторитету Церкви і схоластиків. Постала необхідність повернутися до витоків і переосмислити християнську доктрину. Назрівала протестантська реформа як результат духовного розвою Ренесансу та як переоцінка гуманістичної програми. Політика перетворюється на автономну галузь суспільного життя. Свобода і влада стають новими чеснотами. Формуються нові стратегії пошуку ідеалу людини та суспільства.   Лекція читається українською мовою.     Бібліографія до теми лекції: Похвала глупоті. Еразм Роттердамський Українська / 192 с. / Толока / 2012 р.   The Cambridge Companion to Machiavelli Англійська / Cambridge University Press / 2010

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті