Олег Хома – Культурний Проект

Хома Олег

Доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету, професор кафедри історії філософії Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

З 1994 р. видає коментовані наукові переклади філософських текстів з французької та латини. Серед перекладацького доробку — провідні твори Паскаля, Декарта, Мальбранша, Пулена де ла Бар, Русо, Дельоза та ін.

У 2001 та 2015 роках вшанований міжнародною премією «Сковорода» (нагорода посольства Франції в Україні та французького Національного центру книги за найкращий переклад французького твору українською мовою) — за переклад і видання трактату Ж.-Ж. Русо «Про суспільну угоду» та збірку «Медитації» Декарта. Лауреат нагороди «Книга року» у номінації «Софія» за «Думки» Б. Паскаля (2009 рік).

У 1998, 2004, 2009 і 2015 роках здійснював дослідницькі проекти у Франції за грантами французького Національного центру книги. В 2005 нагороджений Міністерством освіти України медаллю П. Могили. Засновник та головний редактор спеціалізованого історико-філософського журналу “Sententiae”.

Головні напрями наукових досліджень: історія модерної філософії (ХVІІ) століття; історія французької філософії; сучасна історико-філософська методологія; картезіанська філософія; гносеологія томізму; філософське термінознавство; проблема відтворення усталених термінологічних систем західної філософії українською мовою; проблема неперекладності філософського тексту; проблема сучасного викладання історії філософії.  

Читає лекції