Культурний Проект | Журнал

Літо нових можливостей: чому навчатись у «Культурному Проекті»

Гід
Пропонуємо до вашої уваги підбірки курсів, які впродовж шести місяців можна пройти за особливою ціною. Курси підібрані за темами у 2 абонементи: 1) з мистецтва, 2) з філософії, політики, культури та літератури. Коротко розповідаємо, які курси та лекції можна послухати і чому варто цього літа приділити час набуттю нових знань та розширенню свого світобачення.

Абонемент з мистецтва:

8 курсів, 36 лекцій, 72 години


Що: До абонементу входять 4 багатолекційні курси з мистецтва, кіно, історії моди та музеїв, а також 4 інтенсиви — історія бароко, перформансу, коміксів та кураторства.

Чому: Відомо, що всі види мистецтва пов’язані між собою, а вивчення різних його сфер та напрямків допомагає по-новому проявити себе у повсякденному житті на рівні світогляду, взаємодії з іншими людьми та самореалізації.

Коротко: 
1/ 10-лекційний курс Наталії Романової «Музеї Європи»: які видатні музеуми необхідно відвідати в першу чергу, що в них шукати і як отримувати максимальні враження за мінімум часу.

2/ 10-лекційний курс «Як розуміти сучасне мистецтво» Тетяни Кочубінської: яким чином подолати упереджене ставлення до contemporary art, навчитись його розуміти та — сприймати як спосіб мислення, трансляції досвіду, думок та ідей своєї епохи.

3/ 6-лекційний курс Тетяни Соловей «Еволюція моди»: як мода змінювалась під впливом технічного прогресу та до чого вона прийшла — про соціальну відповідальність брендів, мінімалізм, екологічність та digital-покази часів пандемії.

Кадр із фільму «Королівство повного місяця» Веса Андерсона (2012)

4/ 6-лекційний курс Анни Дацюк «Коротка історія світового кінематографу»: головні течії в історії кінематографу, історичні події, що сформували індустрію і сучасні соціокультурні явища, які активно впливають на кіно.

5/ 2-годинна лекція Ольги Балашової «Історія бароко за 120 хвилин»: про художній стиль, його головні імена, поліфонічність, вигадливість та, водночас, раціональність, іронічність та жорстокість.

6/ 2-годинна лекція Ольги Ковальчук «Історія коміксів за 120-хвилин»: як «правильно» читати комікси різних часів, як змінювалися їхні фанати і що змушує сучасних дослідників все частіше звертатися до цього «недитячого» жанру.

7/ 2-годинна лекція Лєри Полянськової «Історія перформансу за 120 хвилин»: історія медіа від футуристів до сьогодні, причини виникнення, художники, що вплинули на його розвиток та — міждисциплінарні запозичення.

8/ 2-годинна лекція Лізавети Герман «Історія кураторства за 120 хвилин»: основні сюжети становлення та розвитку кураторської професії та художньої виставки як явища впродовж XX-XXI сторіччя.

Кадр із фільму «Королівство повного місяця» Веса Андерсона (2012)

Абонемент з філософії, політики, культури та літератури:

7 курсів, 42 лекції, 84 години 


Що: До абонементу входять 5 багатолекційних курсів з філософії та літератури, ідеологій, культури Європи, психології переконань та сучасної літератури, а також 2 інтенсиви — історія постмодернізму та світової літератури.

Чому: Все, що ми робимо, ми так чи інакше робимо заради людей і розвитку суспільства. Ця підбірка лекцій допоможе краще розуміти оточуючих, суспільні процеси та переконання, розбиратися у ідеологіях, постмодернізімі та сучасній літературі.

Коротко: 

1/ 5-лекційний курс Володимира Єрмоленка «Ідеології: історія та сучасність»: про головні ідеології сучасного світу, як вони сформували світ, в якому ми живемо, що в ідеологіях доброго, а що поганого і на які цінності вони спираються.

2/ 10-лекційний курс Лариси Осадчої «Культура Європи — історичний портрет»: події, явища та люди, які відіграли головну роль у формуванні європейської культури як формотворчого елемента європейської ідентичності.

3/ 6-лекційний курс Іллі Ягіяєва «Психологія переконань: як досягнути згоди?»: як формуються наші політичні погляди та релігійні вірування, як функціонують моральні норми та цінності, як ми створюємо та змінюємо власне бачення дійсності.

Кадр із фільму «Королівство повного місяця Веса Андерсона» (2012)

4/ 10-лекційний курс Євгенія Стасіневича «Як читати сучасну літературу»: як розуміти актуальні суспільні проблеми, явища і процеси за допомогою літератури, а також - тренди сьогодення та читацькі орієнтири.

5/ 9-лекційний курс Володимира Єрмоленка «Філософія та література»: як пізнати себе через живу розмову з класиками світової літератури та філософії та краще зрозуміти ті явища, які визначають наше життя  любов, свободу, відповідальність, владу.

6/ 2-годинна лекція Александра Кроліковскі «Історія постмодернізму
за 120 хвилин»: чому і за яких обставин з'явився постмодернізм, найважливіші постмодерні концепції, митці, твори та критики напрямку.

7/ 2-годинна лекція Ростислава Семківа «Історія літератури за 120 хвилин»: як народжувались жанри та змінювались читацькі смаки, які твори із тисяч варто прочитати перш за все і як зануритись в літературу, якщо на неї обмаль часу.


Детальніше про «Літній абонемент'21» читайте за посиланням.

Також вас може зацікавити «Пакет лекцій за 120 хвилин», до якого увійшли 5 лекцій у форматі «... за 120 хвилин» з історії постмодернізму, фотографії, кураторства, сучасної літератури та антропології.

Головна світлина: кадр із фільму «Королівство повного місяця Веса Андерсона» (2012)