Культурний Проект | Журнал

Дивимось світлини попартиста Еда Рушея на інтерактивному сайті 12 Sunsets

Гід
Архів Еда Рушея — відомого американського попартиста — Інститут Гетті придбав ще в 2012 році. З тих пір, як розповідає директорка інституції Мері Міллер, — вони активно працюють над тим, аби «актуалізувати цей багатющий матеріал та зробити його широко доступним та привабливим для всіх, хто цікавиться мистецтвом та недавнішньою історією славного міста [Лос-Анджелеса]. Більшість цих світлин раніше не були відомі, і доступ до них відкриває нові можливості у вивченні одного з найвпливовіших художників післявоєнного періоду».

На інтерактивному сайті 12 Sunsets. Exploring Ed Ruscha’s Archive («12 заходів сонця. Досліджуючи архів Еда Рушея») представлено 65 тисяч світлин (!) бульвару Сансет у Лос-Анджелесі, які американець зробив у проміжку між 1965 і аж 2007 роком.

Сайт геніально простий і красивий. Тут можна «швендяти» по бульвару Сансет в конкретний рік, перебираючи тисячу знімків з геотегами та зображеннями обидвох сторін вулиці. Усі ці фотографії, до слова, є частиною архіву Рушея «Вулиці Лос-Анджелеса», який налічує близько 500 тисяч фото, малюнків та записів.

Ед Рушей живе та працює в США, зараз йому 83 роки. На початку 1960-х був успішно працював у жанрі живопису, колажу та фото. Перша його персональна виставка відкрилася в лютому 1973 в галереї Лео Кастеллі в Нью-Йорку. Викладав в Каліфорнійському університеті; з 1965 по 1969 рік працював дизайнером журналу ArtForum під псевдо Eddie Russia. У 1962 році разом з Роєм Ліхтенштейном, Енді Ворголом, Робертом Доудом брав участь в історичній виставці ‘New Painting of Common Objects’ — цей проект став одним з перших в історії американського попарту. Отримав визнання завдяки «текстовому живопису» (картинам із словами і фразами), який вплинув не тільки на багатьох сучасних художників, але й графічних дизайнерів.

Фото: скріншот сайту 12 Sunsets. Exploring Ed Ruscha’s Archive