Культурний Проект | Журнал

5 YouTube-каналів про кіно від Ганни Дацюк

Гід
Як зануритись у світ кіно та його мову, як змінити свій погляд на твори кінематографу і на що слід перш за все звертати увагу під час перегляду фільму чи серіалу? Кінокритикиня, кураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики», лекторка «Культурного Проекту» Ганна Дацюк розповідає про YouTube-канали, які формують глибше сприйняття та розуміння цього виду мистецтва.

1 / Pop Culture Detective

На каналі представлена велика добірка критичних відеоесеїв, в яких кінематограф аналізується як ключове медіа нашого часу. Особливу увагу автор, Джонатан Макінтош, звертає на ті моменти, де в сучасній попкультурі перетинаються політика, маскулінність та розваги. Також особливу увагу приділено аналізу сюжетів і тематиці, яку виносить на перший план у кіно.


2 / Now You See It

Більш професійно направлений канал для сценаристів та операторів, але він допомагає краще аналізувати фільми і глядачеві. Now You See It цікавий не тільки тому, що тут представлені актуальні та обговорювані картини та серіали, але, головним чином, — через проблематику, яку автори підіймають на поверхню. Адже дуже часто ключові смисли та посили режисери приховують у найнесподіваніших пластах своїх робіт.


3 / Every Frame a Painting

Канал присвячений мистецтву монтажу, звуку та виставленому кадру. Тут розбираються кейси з відомих фільмів. Цю добірку відеоесеїв створювали аніматорка Тейлор Рамос і монтажер Тоні Жоу впродовж 2014-2016 років з метою пояснити візуальну мову кінематографу людям не з індустрії. Ключовий момент: автори відштовхувались не від історії та персонажів, тобто, змісту картини, а від форми — на взаємодії зображення і звуку.


4 / Nerdwriter1

Цікаві сюжети на найрізноманітніші теми — від кадрування і світлового рішення в кіно, до аналізу сюжетів. Тематика — найрізноманітніша та найнеочікуваніша, однак, тут кожен знайде щось цікаве для себе: від мистецьких таємниць Караваджо і Рембрандта — до аналізу самої похмурої пісні Nirvana чи промови Берні Сандерса. Дуже якісний контент і — щотижня з’являються нові відео.


5 / One Hundred Years of Cinema

Канал присвячений історії кінематографу. Автори аналізують найвизначніший фільм одного року і вже дісталися 1947-го. У кожному з відео вони задаються питанням як кінематограф став найпопулярнішим та найдоступнішим видом мистецтва і як кіно трансформує нас. Подорож через століття кіно обіцяють в недалекому майбутньому завершити аналізом складних блокбастерів.


Також читайте інтерв'ю з Ганною Дацюк за цим посиланням.


Головна світлина: кадр із фільму «Таксист» (1976) режисера Мартіна Скорсезе з Робертом де Ніро, Джуді Фостер та Харві Кейтелем у головних ролях.