Культурний Проект | Журнал

5 YouTube-каналів про кіно від Анни Дацюк

Гід
Як зануритись у світ кіно та його мову, як змінити свій погляд на твори кінематографу і на що слід перш за все звертати увагу під час перегляду фільму чи серіалу? Кінокритикиня, кураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики», лекторка «Культурного Проекту» Анна Дацюк незадовго до початку свого авторського курсу розповідає про YouTube-канали, які формують глибше сприйняття та розуміння цього виду мистецтва.

1 / Pop Culture Detective

На каналі представлена велика добірка критичних відеоесеїв, в яких кінематограф аналізується як ключове медіа нашого часу. Особливу увагу автор, Джонатан Макінтош, звертає на ті моменти, де в сучасній попкультурі перетинаються політика, маскулінність та розваги. Також особливу увагу приділено аналізу сюжетів і тематиці, яку виносить на перший план у кіно.


2 / Now You See It

Більш професійно направлений канал для сценаристів та операторів, але він допомагає краще аналізувати фільми і глядачеві. Now You See It цікавий не тільки тому, що тут представлені актуальні та обговорювані картини та серіали, але, головним чином, — через проблематику, яку автори підіймають на поверхню. Адже дуже часто ключові смисли та посили режисери приховують у найнесподіваніших пластах своїх робіт.


3 / Every Frame a Painting

Канал присвячений мистецтву монтажу, звуку та виставленому кадру. Тут розбираються кейси з відомих фільмів. Цю добірку відеоесеїв створювали аніматорка Тейлор Рамос і монтажер Тоні Жоу впродовж 2014-2016 років з метою пояснити візуальну мову кінематографу людям не з індустрії. Ключовий момент: автори відштовхувались не від історії та персонажів, тобто, змісту картини, а від форми — на взаємодії зображення і звуку.


4 / Nerdwriter1

Цікаві сюжети на найрізноманітніші теми — від кадрування і світлового рішення в кіно, до аналізу сюжетів. Тематика — найрізноманітніша та найнеочікуваніша, однак, тут кожен знайде щось цікаве для себе: від мистецьких таємниць Караваджо і Рембрандта — до аналізу самої похмурої пісні Nirvana чи промови Берні Сандерса. Дуже якісний контент і — щотижня з’являються нові відео.


5 / One Hundred Years of Cinema

Канал присвячений історії кінематографу. Автори аналізують найвизначніший фільм одного року і вже дісталися 1947-го. У кожному з відео вони задаються питанням як кінематограф став найпопулярнішим та найдоступнішим видом мистецтва і як кіно трансформує нас. Подорож через століття кіно обіцяють в недалекому майбутньому завершити аналізом складних блокбастерів.


30 листопада у «Культурному Проекті» розпочнеться онлайн-курс «Коротка історія світового кінематографу» з Анною Дацюк, долучитися до нього можна за посиланням.

Також читайте інтерв'ю з Анною Дацюк за цим посиланням.

Які ще курси «Культурного Проекту» можна пройти до Нового року  читайте тут.

Головна світлина: кадр із фільму «Таксист» (1976) режисера Мартіна Скорсезе з Робертом де Ніро, Джуді Фостер та Харві Кейтелем у головних ролях.