Ідеології: історія та сучасність

Про ідеологічні системи, як вони формують наші погляди та інтерпретують світ

Онлайн-курс, 5 лекцій
Старт 6 жовтня

Суспільні науки
На цьому курсі ми поговоримо про системи та колажі ідей, які формують наше бачення світу загалом, та, передусім, наше бачення політично-соціального світу. Торкнемося ідей, на яких вибудовуються наші цінності, поняття добра і зла, погляди і бажання змін.
Для кого цікавий цей курс?
Для тих, кому цікаво розібратися у складній палітрі систем, які описують наше сприйняття світу замість нас
Для тих, хто хоче краще пізнати самого себе, проаналізувати свої погляди та цінності
Для тих, хто хоче навчитися розуміти, коли ними маніпулюють та не стати жертвою ідеологічного впливу

Про курс

Ми живемо у дуже цікаві для розбору ідеологій часи. Адже вони зустрічаються нам буквально на кожному кроці — від ідеологій політичних рухів до ідеологій брендів.

Якими є головні ідеології сучасного світу? Які ідеології сформували світ, в якому ми живемо? Що в ідеологіях доброго, а що поганого? На які цінності спираються конкретні ідеології? Чи можуть цінності конфліктувати між собою та як знайти між ними баланс? Як визначити, до якої системи ідей ви ближчі? Лекції курсу допоможуть знайти відповіді на всі ці запитання, а також розібратися у величезному розмаїтті ідеологій.
Програма курсу
Розгорнути програму
06.10 | 1 ЛЕКЦІЯ.........
Що таке ідеології і звідки вони з’явилися
Основні ідеї, які формували погляд на суспільство та політику в європейській культурі. Республіка проти імперії. Лицарський етос проти буржуазного етосу. Auctoritas проти Dignitas. Слава проти безпеки. Точки розриву: Англійська революція, Французька революція. Коли і чому з’явилися ідеології?
13.10 | 2 ЛЕКЦІЯ.......
Лібералізм: ідеологія свободи
Основи лібералізму. Поняття свободи, індивіда та властивості/власності. Індивід як господар (dominus). Основні поняття лібералізму: «природний стан», «суспільна угода», «громадянське суспільство», «урядування через згоду». Головні теоретики: Джон Локк, Жан-Жак Руссо, «Федераліст», Токвіль. Плюси та мінуси лібералізму. Лібералізм та соціалізм. Лібералізм та расизм. Успіхи та деградація лібералізму. Френсис Фукуяма та ліберальний «кінець історії». Гіперлібералізм сьогодення: які його межі?
20.10 | 3 ЛЕКЦІЯ.........
Соціалізм: ідеологія рівності
Основи соціалізму. Поняття рівності, колективу і перерозподілу благ. Соціалізм у ХІХ столітті: Сен-Симон, Фур’є, Оуен, Лямне, Леру, Маркс. Соціалізм у ХХ столітті: тоталітарні версії (ленінізм-сталінізм) та ліберальні версії (соціал-демократія, соціальна ринкова економіка). Народження «держави добробуту» після Другої світової війни. Її криза у 1980-х роках. Ліберально-соціалістичний консенсус другої половини ХХ століття — це добре чи погано? Соціалізм у ХХІ столітті: Тома Пікетті та його «Капітал». Чи можливий соціалізм сьогодні?
27.10 | 4 ЛЕКЦІЯ
Націоналізм: ідеологія братерства
Основи націоналізму. Поняття братерства, ідентичності та групової солідарності. Навіщо нам братерство? Націоналізм — модерний чи архаїчний? Ліберальний націоналізм та авторитарний націоналізм. Деградація націоналізму: фашизм, нацизм, інтегральний націоналізм. Ліберальний націоналізм: українські дисиденти. Чому сьогодні націоналізм повертається?
03.11 | 5 ЛЕКЦІЯ.......Гібриди та ембріони: ідеології сучасного світу
Гібриди та ембріони: ідеології сучасного світу
Гібридні ідеології минулого. Гібридні ідеології сучасного. Чому ідеології завжди «плинні»? Сучасний світ: глобальність, віртуальність, екологізм. Межі індивідуалізму; межі матеріалізму; межі гедонізму. Чи можемо ми спрогнозувати світ майбутнього? Коронакриза — що вона говорить про сучасне суспільство? Підсумки курсу.
Як буде проходити курс
Лекції читатимуться один раз на тиждень — щовівторка, тривалість одного
вебінару півтори години

В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації та перелік додаткової літератури
Після перегляду відеокурсу ви отримаєте сертифікат
Онлайн-курс, 5 вебінарів
Додаткові матеріали
Сертифікат
Формат навчання
/ Переглядайте лекції, коли вам зручно
Після оплати ви отримаєте лист з докладним описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з’являтимуться записи лекцій.
/ Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати записи лекцій у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.
/ Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання.

Хто викладає
Володимир Єрмоленко
Лектор
Філософ, письменник, журналіст, доктор політичних студій (Франція), кандидат філософських наук (Україна), директор з аналітики «Інтерньюз-Україна», старший викладач НаУКМА.
Автор книг «Далекі близькі» (2015), «Ловець океану» (2017), «Плинні ідеології» (2018), «Оповідач і філософ» (2011).
Головний редактор UkraineWorld.org. Член PEN-Ukraine, член наглядової ради Українського інституту при МЗС України, член правління МФ «Відродження».
Придбати курс
/ Лекції читатимуться онлайн
у форматі вебінарів з експертом
/ Початок 6 жовтня
/ Мова викладання - українська
/ Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
1500 грн
Поширені питання
/ Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати історію ідеологій, і тим, хто хоче впорядкувати свої знання.
/ Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до початку курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
/ Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
/ Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay.
/ Якщо виникнуть організаційні питання, щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або пошті info@culturalproject.org
Вам може сподобатись
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон