Навчання
Онлайн-курс
/

Міста та мистецтво Фландрії

Мистецтво
Курс присвячений живопису та архітектурі Фландрії, – приморській частини Бельгії, а разом і півдню історичних Нідерландів.

Ключові імена курсу – Ян ван Ейк, Рогір ван дер Вейден, Ганс Мемлінг, Гуго ван дер Гус, Ієронімус Босх, Пітер Брейгель старший, Пітер-Пауль Рубенс, Ян Брейгель Оксамитовий.
Відеокурс, 4 лекції
2 000 грн
1 600 грн
Реєстрація на курс 
Історія класичного мистецтва
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Мистецтво Фландрії XV-XVI ст. – настільки ж яскраве явище, як італійське Відродження.
Фламандське мистецтво часто називають Північним Відродженням, але його більш доцільно називати мистецтвом Гуманізму. Адже воно існує в суто готичній оболонці і, несучи гуманістичні ідеї, нічого не відроджувало в прямому сенсі.

Цей регіон не мав власної королівської, а тим більше, імператорської династії, втім створив потужну й неповторну живописну традицію. Фламандських художників XV-XVI століть можна ставити в перший ряд лише з італійськими.

В галузі образотворчості Фландрія була на передових позиціях також у стилі бароко, а потім й у модерні. Музеї Брюгге і Гента, а також тісно пов`язаних з ними протягом усієї історії, Антверпена та Брюсселя варті уваги не менше музеїв найбільших європейських міст.

Впродовж курсу ми звернемо увагу на найбільш важливі події для цього регіону, перелічимо пам`ятки, які увійшли до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як ті, що "належать усьому людству".

Як викладається курс

Відеокурс, 4 лекції
Тривалість однієї лекції — дві години.
Мова викладання – російська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто хоче опанувати різні способи дивитися на картини та розуміти їх
/
Для тих, хто хоче розібратися з іменами та творами найвідоміших митців і зрозуміти, чому саме вони здобули світову славу
/
Для тих, хто хоче дізнатися про створення потужної й неповторної живописної традиції фламандських художників

Програма курсу

Лекція 1
Від давньоримської провінції Белгіка до початку Золотої доби фламандського мистецтва
Робер де Кампен, Ян ван Ейк, Рогір ван дер Вейден. Ян ван Ейк – не тільки один з найпотужніших майстрів світового (не тільки лише фламандського) мистецтва, але й без перебільшення один із справжніх геніїв. Його попередником був Робер де Кампен, найважливішим послідовником – Рогір ван дер Вейден. На їхньому прикладі найбільш наочна відмінність між італійським та заальпійським мистецтвом.
Лекція 2
Золота доба мистецтва триває
Попри політичну кризу розквіт мистецтва продовжується – творчість Ганса Мемлінга, Гуго ван дер Гуса, Квентіна Массейса, Ієронімуса Босха, Пітера Брейгеля старшого. Найбільш важливі праці з історії фламандського мистецтва. Відмінність у концепціях: "осінь Середньовіччя" чи ранній Новий час ?

Лекція 3
Особливості історичних подій та розвитку мистецтва й архітектури в XVII столітті.
Феномен Пітера-Пауля Рубенса та його школи для еволюції стилю бароко, Розвіт та занепад Антверпена. Ян Брейгель Оксамитовий, Якоб Йорданс, фламандський натюрморт. Що на сленгу архітекторів означає словосполучення "брюсельська хвороба"?
Лекція 4
Живопис Фландрії та цілої Бельгії в XIX - XX століттях.
Їхній виразний голос у дружньому "хорі" представників різних країн на позаминулій межі століть. Найбільш потужні музейні колекції, де можна познайомитись зі спадком фламандської та бельгійської шкіл.

Лекторка

Наталія Романова

Викладає історію образотворчого мистецтва у Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, членкиня Національної спілки художників України. Раніше викладала у Національній академії мистецтва і архітектури, тривалий час завідувала фондами образотворчого мистецтва у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Має низку наукових та науково-популярних публікацій, експертувала твори мистецтва (здебільшого іконопис) у карних справах. Відвідала практично всі провідні художні музеї Європи, багато з яких неодноразово, стажувалася на базі деяких з них.
2 000 грн
Вартість курсу
1 600 грн
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – російська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04